זהירות חומרים רעילים במשחות שלכם

חומרים קוסמטיים 100% טבעיים , למה מתכוונים ומה ההבדל בין מוצרים רגילים לבין מוצרים שמכילים רק חומרים טבעיים בלבד?....

מכיוון שבני אדם משתמשים בסבונים ושמפו בצורה יומית ונשים במיוחד משתמשים בנוסף בחומרי קוסמטיקה ,הסיכון להיפגע מהחומרים המזיקים שהם מכלים הוא רב.

מחקרים הראו שבשנות ה –80, הסיכוי לחלות בסרטן היה1מתוך8,000, ואילו כעת בשנות ה-90, הסיכוי לחלות הוא 1מתוך3, ודבר זה חמור ביותר

לכן מומלץ בימינו לעבור לכל דבר שהוא טבעי ולא מזיק לגוף שלנו , ולחפש מוצרים 100% טבעיים שלא מכילים אפילו חומר אחד שמזיק לגוף.

בעולם הקוסמטיקה משתמשים בהמון חומרים מסוכנים כמו : - חומרים מיצרים קצף ובועות הקצף בסבון לפנים ולגוף וגם בשמפו , חומרים אלו עלולים לגרום לבעיות פוריות ואפילו לסוגים שונים של סרטן. לכן עלינו לשים לב וללמוד איך לקרוא רשימת המרכיבים של כל מוצר לפני שנקנה ונשתמש בו אנחנו ובני משפחה שלנו , דבר ראשון שחשוב לדעת שמוצרי קוסמטיקה 100% טבעיים הם מרכיבים שאינם מכילים בעיקר חומרים משמרים כימים ,תוצרי נפט ומרכיבים מן החי . והחומרים המשמרים במוצרים טבעיים תהיה על בסיס חומצות או שילוב של שמנים צמחיים כמו שמן בנזואין .ששומרים לזמן קצר על המוצר .

ברגע שהחלטת לקנות מוצר תסתכל על המרכיבים שלו אם הרגשת שרק בוגר תואר בכימיה יכול להבין מה כתוב אז עדיף שתתרחק ותבין שזה מוצר מכיל חומרים מזיקים כמו:

*פרבנים: חומר משמר, במחקרים נמצא כשור למחלות סרטן.  לפי החוק באירופה, לא מייצרים ולא מייבאים מוצים המכילים פראבנים.

* פורמלין ותוצרי הלוואי שלו : חומר קטלני שמזיק למערכות ואברים בגופינו.

* חומרי בישום : רבים מהם אלרגנים ,וברגע שרשום על המוצר רק חומר בישום ללא שם מפורט של החומר עדיף לא לקנות , מוצר טבעי שמכיל חומר בישום יהיה רשום חומר בישום טבעי עם שם השמן האתרי.

* צבעיים סינתטיים :  גורמים לבעיות אלרגית ,מבוססים על זפת מסומנים בדרך כלל באותיות. FD&C או D&C ואחריהן מספר.

* טלק או טלקום: מינרל טבעי וזול שנועד לתת נפח למוצר , גורם למחלות בדרכי נשימה , ברגע שמוספים אותו לחומרי קוסמטיקה גורם לסתימת העור והופעת פצעים ובעיות עור שונות.

* עופרת : עלול לגרום להמון בעיות וכאבים וגם לסרטן.

* שמנים מינרלים רבים: למשל כווזלין ,פרפין  הם תוצרת של תעשיית נפת וגורמים להזדקנות של העור והרבה מחלות שונות הם אלו שקובעים את הצבע של המוצר..

*SLS: או נתרן לאוריל סולפט ,  חומר זה גורם לדלקת עור, אובדן שיער, עצירת שתן בעיות בעיניים אצל תינוקות  , מחלת סרטן מרכיב זה נמצא בשמפו, והיצרנים משתמשים בו מכיוון שהוא מייצר הרבה קצף ומחירו זול. –SLS משמש לקרצוף רצפות במוסכים.


Featured Posts